Zmiana klucza XP

Jeśli posiadaliśmy nielegalną wersję systemu Windows XP, a zdecydowaliśmy się na zakup licencji, aby w pełni zalegalizować nasz system, konieczna jest zmiana jego klucza na oryginalny. W tym celu można edytować rejestr systemu Windows, lub posłużyć się jednym z wielu narzędzi umożliwiających szybką i łatwą zmianę klucza.

Jednym z takich programów jest Magical Jelly Bean Keyfinder w wersji 1.51. Dzięki niemu możliwa jest nie tylko zmiana klucza XP, ale także działa on w innych systemach Windows, oraz umożliwia zmianę klucza programu Microsoft Office.

UWAGA: przed uruchomieniem programu należy zdeaktywować antywirusa, gdyż programy zabezpieczające zazwyczaj próbują nas chronić przed próbami manipulacji kluczami w systemie.

Narzędzie to nie wymaga instalacji, po pobraniu od razu otwieramy program, który wyświetli nam wersję systemu i aktualny klucz. Aby go zmienić należy wybrać Options -> Change Windows Key, podać nowy klucz i zatwierdzić.

Program umożliwia również zmianę informacji dotyczących właściciela systemu, które podaliśmy przy instalacji (Options -> Change Windows Reg Info).

Tagi: ,

Komentarze są wyłączone.