TV na kartę

Pewien czas temu na polskim rynku pojawiła się nowa oferta telewizji cyfrowej. Oferowana przez TVN Telewizja na kartę (w skrócie TNK) to umożliwia odbiór kodowanych kanałów bez podpisywania umowy i za niewielkie pieniądze. Jak działa owa TV na kartę i dla kogo jest ona godna uwagi?

 Do Telewizji na kartę , jak dla każdej telewizji cyfrowej potrzebny jest standardowy zestaw – antena satelitarna, konwerter, dekoder z modułem Conax oraz przewody. Oprócz tego należy zakupić zestaw startowy – na 3 lub 6 miesięcy. Starter na 3 miesiące kosztuje 49zł, a 6 miesięczny 89zł. Zarówno zestaw do odbioru, jak i startery są do kupienia w sklepach TV-SAT, lub na allegro. Cena całego potrzebnego osprzętu razem z 6 miesięcznym starterem na allegro wynosi około 300-310zł.

Jeśli więc zdecydujemy się na zakup zestawu, bądź posiadamy już antenę z odpowiednim dekoderem, instalacji należy dokonać zgodnie z instrukcją podaną przez dystrybutora.

Po upływie ważności startera, konto należy doładować, aby dalej móc oglądać kodowane kanały. Jeśli się tego nie zrobi, będzie można oglądać jedynie kanały niekodowane.

Ceny doładowań przedstawiają się następująco:

 Screen

 
Doładowania można dokonać poprzez przelanie odpowiedniej kwoty na wskazane na starterze konto, lub w wybranych punktach sprzedaży Telewizji Na Kartę poprzez podanie konsultantowi numeru karty, której ważność chcemy przedłużyć i uiszczenie stosownej opłaty.

Jeśli chodzi o ofertę programową TV na kartę, to można powiedzieć że jest to N w wersje lite.  Bez żadnych opłat możemy odbierać TVP1, TVP2, TVN, TVN7 i Religia TV. Po doładowaniu mamy dostęp do TVN24, NSport, TVN Turbo, TVN Style, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVP Info, TVP Sport, Disney Channel i Discovery Channel.  Oprócz tego setki kanałów FTA – czyli niekodowanych (m.in. TVP Kultura, VIVA, 4FUN TV,  TV Polonia).

Kto zatem powinien zainteresować się TV na kartę? Z pewnością jest to dobra oferta dla tych telewidzów którzy już posiadają dekodery i nie potrzebują bardzo szerokiej oferty programowej. Rezygnacja z  innych ofert TV satelitarnej na rzecz Telewizji na kartę będzie dla nich sporą oszczędnością. Ponadto TV na kartę to dobre rozwiązanie dla wygodnych i zapominalskich – konto wystarczy doładować raz na rok i nie trzeba myśleć o comiesięcznym opłacaniu rachunków za TV.

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone.