Telewizja w komputerze

W czasach kiedy platformy cyfrowe, telewizje kablowe prześcigają się w kampaniach reklamowych, które mają na celu zainteresowanie klientów można płatnie, jak i nieodpłatnie oglądać telewizję w swoim domowym komputerze.

Sposób na telewizję w komputerze? Bardzo prosty. Pobieramy sobie jeden z kilku programów: Sopcast (link), TVUPlayer (link). Teraz zależnie od tego, co chcemy oglądać wchodzimy sobie na stronę z linkami do kanałów: sport (rojadirecta.com, kuszotv.pl). Kanały z treścią informacje, kultura, rozrywka itp. raczej nie są ogólnodostępne na żadnym z programów do oglądania telewizji w komputerze.

Jeśli wyszukamy interesująca nas transmisję na wyżej podanych stronach to klikamy sobie w link do odpowiedniego programu (SopCast lub TVUPlayer). Program powinien się uruchomić i zacząć wczytywać odpowiedni kanał. Niestety, czasami kanał może nie działać, pojawia się nam wtedy informacja o tym, że jest on w danym momencie wyłączony. Wtedy próbujemy (jeśli są) innych, które nadają to co chcemy oglądać. Zazwyczaj jest mnóstwo propozycji z kanałami, jeśli chodzi o transmisje sportowe, gdyż te są najbardziej popularne. Należy pamiętać też o tym, że aby telewizja przez Internet dobrze nam działała potrzebne jest nam przynajmniej 1mbit-owe łącze. Wtedy to kanały mniej się buforują i szybciej uruchamiają.

Istnieje możliwość oglądania materiałów z kanałów grupy Polsat. Potrzebny do tego jest nam program ipla (link). Pozwala nam na obejrzenie ostatnio nadawanych wiadomości i seriali zupełnie za darmo.

Są jeszcze strony pozwalające oglądać telewizję przez przeglądarkę, bez potrzeby instalowania programów. Są to: justin.tv, freedocast.com. Niestety największym ich problemem jest to, że bardzo często kanały przestają działać. Ale zaletą jest słaba jakość przez co użytkownicy słabszych łącz spokojnie mogą oglądać telewizję w komputerze.    

Telewizję w komputerze można oglądać bez potrzeby łącza internetowego. Wtedy potrzebny jest nam tuner TV (najtańsze koszt około 100zł) oraz podłączona kablówka lub antena do odbioru telewizji. Tuner TV pozwala nam na oglądanie dostępnych na swojej platformie cyfrowej, czy kablówce na komputerze, jak i nagrywanie tego co w danym momencie oglądamy. Kiedy chcemy sobie oglądnąć jeszcze jeden raz fragment serialu, meczu czy informacji możemy to bez problemu zrobić. Wystarczy włączyć opcję nagrywania i później odtworzyć plik, który powstał. Tuner TV daje nam wiele innych możliwości.

Podsumowując telewizja na komputerze jest to przydatna funkcja. Bez potrzeby płacenia możemy oglądnąć transmisje sportowe live, jakie tylko chcemy. Z pewnością jest to ogromna baza relacji, która nie poszczyci się żadna platforma cyfrowa, czy telewizja kablowa w Polsce, ani na świecie. Ma to jednak kilka wad, typu: słaba jakość, częste przerywanie transmisji, czy buforowanie kanałów. Jednak dla kogoś kto bardzo rzadko ogląda telewizję w zwykłej formie jest to przydatna opcja.

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone.