Ściąganie z Youtube

Youtube.com jest największym i najpopularniejszym serwisem internetowym z teledyskami, filmami i przeróżnymi materiałami video zamieszczanymi przez użytkowników z całego świata. Serwis w którym możemy znaleźć niemal wszystko co chcielibyśmy (i nie chcielibyśmy) zobaczyć ma jednak pewną wadę – mianowicie materiały można oglądać jedynie za pomocą przeglądarki, wczytując je na bieżąco w czasie wyświetlania. Strona nie oferuje możliwości pobrania filmów dysk twardy, co stanowi utrudnienie dla chociażby posiadaczy łącz internetowych o niskiej prędkości. Jednak to czego nie oferuje portal, można zrobić za pomocą serwisów internetowych i  programów narzędziowych do ściągania plików z Youtube.

Zaczynając od stron internetowych, poprzez które możemy ściągnąć pliki z serwisu Youtube, najprostszą i najszybszą z nich jest www.downtube.eu Po przejściu na adres należy wkleić adres video z youtube w okienku nad którym jest napisane „Tu wklej adres filmu:” i klikąć „Pobierz” . Po chwili poniżej wyświetli się link do pobrania filmu – po kliknięciu „ściągaj film” wybieramy miejsce na dysku twardym naszego komputera gdzie ma zostać zapisany film i po kilku chwilach mamy film z youtube ściągnięty na nasz komputer. Pobrane pliki zazwyczaj są w formacie FLV. Odtworzyć je można za pomocą programu FLV Player. Strona downtube.eu umożliwia również ściąganie w ten sam sposób plików z serwisu wrzuta.pl

Kolejną stroną internetową umożliwiającą ściąganie plików z youtube jest www.pobierajka.info
Działa ona na zasadzie równie prostej jak poprzednia. Należy wkleić adres filmu w odpowiednie okienko i klikąć „Pobierz!”. Po chwili pod tym okienkiem pojawią się możliwości ściągnięcia pliku:

Są to formaty w jakim możemy ściągnąć dany film i zwykle są to:

Pobierz FLV
Pobierz MP4
Pobierz 3GP

Po kliknięciu na wybrany format wybieramy miejsce na dysku twardym naszego komputera gdzie ma zostać zapisany film i po kilku chwilach mamy film z youtube ściągnięty na nasz komputer.

Pliki z youtube można też ściągnąć za pomocą programów. Jednym z nich jest VDownloader. W oknie głównym programu we wskazanym miejscu należy wkleić adres filmu z youtube. Przed rozpoczęciem ściągania możemy też wybrać format w jakim będzie zapisany plik. Gdy już wybierzemy wyjściowy format klikamy „Pobierz”, wybieramy miejsce gdzie ma zostać zapisany plik i po chwili możemy się cieszyć filmem z youtube na naszym dysku. Program ten umożliwia także pobieranie filmów o wysokiej rozdzielczości – HD. Jeżeli dany film został opublikowany w wysokiej rozdzielczości w programie zaznaczamy opcje „HD Video”. Jeśli jednak chcemy film HD mieć w słabszej jakości, nie zaznaczamy tej opcji i program ściągnie film o mniejszym rozmiarze. Program oferuje też wyszukiwarkę filmów oraz przeglądarkę stron internetowych.

Innym programem oferującym ściąganie filmów z youtube jest Moyea YouTube FLV Downloader. W oknie głównym programu klikamy „New” (po lewej stronie na górnym pasku narzędziowym programu). W nowym oknie podajemy teraz adres filmu z youtube, nową nazwę pliku i miejsce gdzie ma zostać ściągnięty film. Możemy też dodać do jakiej kolekcji ma zostać on przyporządkowany (Muzyka/Filmy) lub dodać komentarz. Po tym klikamy OK. i po kilku chwilach mamy film z youtube na naszym dysku twardym. Programu umożliwia ściąganie plików w formacie FLV nie tylko z youtube, ale także z innych stron tego typu. Ma też możliwość automatycznego przechwytywania linków do tychże plików ze stron internetowych.

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone.