RMVB na AVI, RMVB to AVI

Format RMVB (RealMedia Variable Bit Rate) jest coraz bardziej powszechny w sieci. Dzieje się tak ze względu na to, że charakteryzuje się on dużą wydajnością kompresji, w porównaniu z innymi stosowanymi kodekami jak popularne DivX czy Xvid. Dzięki temu filmy w formacie RMVB zajmują mniej, mając jakość porównywalną do standardowego pliku AVI. Jednak problemem jest fakt, że pliki w formacie RMVB często nie są odtwarzane przez chociażby stacjonarne odtwarzacze DVD. W takiej sytuacji konieczna jest konwersja RMVB na AVI. Zatem jak to zrobić i przy pomocy jakich narzędzi?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że komputer na którym będziemy dokonywać konwersji RMVB na AVI musi mieć zainstalowany kodek umożliwiający odtwarzanie plików w formacie RMVB. Pobrać go można tutaj.

Gdy zainstalujemy już kodek i możliwe będzie odtwarzanie plików RMVB na komputerze, możemy przystąpić do właściwej części konwersji. Do tego będzie potrzebny program Any Video Converter.

Program ten jest jednym z wielu narzędzi służących do przeróbki RMVB to AVI, lecz w przeciwieństwie do większości jest darmowy i jednocześnie charakteryzuje się rozbudowanym, ale intuicyjnym interfejsem. Po pobraniu i instalacji programu otwieramy go i w głównym oknie programu wykonujemy następujące czynności:

  1. Klikamy „Dodaj Wideo” i wybieramy plik (lub kilka plików) RMVB, który chcemy przerobić na AVI.
  2. Następnie w prawym górnym rogu w głównym oknie programu wybieramy profil konwersji – dostosowany film AVI (*.avi).
  3. Poniżej ustawiamy parametry jakie ma mieć wyjściowy plik AVI – kodek, rozdzielczość, FPS, a także parametry ścieżki audio.
  4. Klikamy „Konwertuj” aby rozpocząć konwersję.

Po zakończeniu konwersji do gotowego już pliku AVI docieramy klikając w głównym oknie programu „Folder docelowy”. Standardowo znajduje się on w „Moich dokumentach” – folder „Any Video Converter”. Oczywiście możliwa jest jego zmiana w opcjach programu.

Poza konwersją RMVB na AVI Any Video Converter potrafi sporo innych rzeczy. Możliwa jest konwersja innych formatów plików video, można też zintegrować program z serwisem youtube.com, wpisując w opcjach swój login i hasło z tego portalu. Ponadto możliwy jest upgrade programu do wersji Professional, która umożliwia konwersje praktycznie każdego formatu video.

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone.