Program do pobierania z rapidshare

W erze pobierania muzyki, filmów i programów z sieci społeczność internetowa potrzebowała dobrej, szybkiej i stabilnej strony hostingowej. Wtedy to pojawiło się rapidshare. Początkowo była to mała strona(jeszcze pod starą domeną rapidshare.de) rosła w siłę, aż do momentu, kiedy RapidShare ogłosiło, że całe miejsce na dysku RapidShare.de zostało zapełnione. Po kilku dniach od tego wydarzenia uruchomiono stronę rapidshare.com. Strona zyskiwała cały czas nowych użytkowników, tych z kontem darmowym i tych z kontem Premium (opłata 6,99 Euro/miesiąc). Teraz jest to jeden z największych serwisów hostingowych na świecie, wg Alexa domena RapidShare.com jest na 18 miejscu pod względem ilości odwiedzin wśród wszystkich domen internetowych na świecie.

Pobieranie z rapidshare dla zwykłych użytkowników, którzy nie płacą za swoje konto stało się uciążliwe, gdyż wprowadzono ograniczenia – użytkownik taki może ściągnąć plik o maksymalnej wielkości 200MB i po ukończeniu jego pobierania musi odczekać 15 min zanim może rozpocząć ściąganie następnego. Również uciążliwe jest to, że użytkownik z kontem darmowym musi odczekać kilkanaście sekund zanim rozpocznie pobieranie (czas jest dłuższy im większy jest plik). Sprawę ułatwioną mają użytkownicy z  dynamicznie przydzielanym IP (np. Internet od TP, czyli Neostrada), gdyż po każdym rozłączeniu i ponownym połączeniu zmienia się IP, przez co rapidshare „nie wie”, że użytkownik ściągał plik(i) wcześniej i daje możliwość ponownego pobierania bez 15 minutowej przerwy.

Z pomocą użytkownikom kont darmowych(i nie tylko) przychodzą programy do ściągania z rapidshare. Jedną z takich aplikacji jest całkowicie darmowy JDownloader.  Można go pobrać stąd wybierając swój system operacyjny (program działa na każdym, który ma zainstalowaną Javę). Do uruchomienia programu na naszym komputerze potrzebujemy Javę, którą także można pobrać ze strony JDownladera klikając na „Java Download” i wybierając odpowiednio swoją wersję Windowsa, Linuksa czy Maca kliknąć obok niej na „Pobierz Javę ….”. Mamy już wszystko potrzebne do instalacji programu do ściągania z rapidshare –  Jdownladera.

Aby zainstalować nasz program do pobierania z rapidshare instalujemy najpierw Javę. Później wypakowujemy ściągnięte archiwum zip z JDownloaderem. Programu tego nie musimy instalować. Uruchamiamy od razu plik JDownloader.exe i program, gdy zainstalowana jest Java, po kilku sekundach uruchomi się. Wybieramy język i folder, do którego mają się pobierać pliki (możliwa jest także późniejsza zmiana) i klikamy OK. Aplikacja zapyta czy ma zintegrować się z Firefoksem (dodatek FlashGot). Jeśli chcemy klikamy OK , jeśli nie Anuluj. Później wyświetli się informacja odnośnie Click’n’Load, czyli dodatku służącego do wygodnego dodawania linków. Polecam instalację, wciskając OK, jeśli ktoś go nie potrzebuje klikamy Anuluj. Po wybraniu OK system spyta się czy dodać informację do rejestru – klikamy OK. Po wyświetleniu się komunikatu o prawidłowym dodaniu informacji klikamy OK. Możliwe jest to, że program pobierze i zainstaluje aktualizację. Po tym jest on gotowy do działania. Polecam przeniesienie folderu z nim do swojego katalogu z programami (zazwyczaj jest to C:/Program Files) i zrobienie sobie skrótu na pulpicie. Możliwe jest to, że przy aktualizacji programu język zmieni się na angielski. Zmienić to można klikając Settings, a później z lewego rogu wybierając User Interface, następnie w Language wybieramy polski. Wystarczy kliknąć w inna zakładkę (np. download) i aplikacja spyta o restart, potrzebny do zmiany języka. Klikamy Restart NOW i mamy już wszystko w naszym języku.

Teraz do pobierania potrzebny jest nam link do pliku z rapidshare. Wystarczy go skopiować, a Zbieracz Linków od razu umieści go w programie i sprawdzi czy plik istnieje na serwerze. Pobieranie możemy rozpocząć wciskając znaczek „START” lub kombinację klawiszy ALT+S. Przy pierwszym pobieraniu musimy zaakceptować regulamin i plik zacznie się pobierać. Oczywiście można dodać duża ilość plików do pobrania wcisnąć START, a program sam za nas odczeka 15 minutowe przerwy pomiędzy plikami.

W programie do pobierania z rapidshare mamy opcję ponownego połączenia. Klikając  w Ustawienia>>Moduły>>Ponowne połączenie można ustawić rzeczy związane z uzyskiwaniem nowego IP.

Możliwe jest również limitowanie prędkości pobierania oraz plików równocześnie pobieranych (konto Premium rapidshare). Na samym dole mamy maksymalna ilość połączeń, pobieraj równocześnie i limit prędkości.

Mamy również możliwość konfiguracji dla konta Premium. Klikamy w Ustawienia>>Wtyczki i dodatki>>Serwisy i konta Premium>>Premium, następnie dodaj konto i wybieramy w polu serwis rapidshare.com, wpisujemy swoją nazwę użytkownika i hasło, później wciskamy OK i możemy pobierać pliki z nielimitowaną prędkością, o nielimitowanym rozmiarze, bez czekania i możemy ściągać kilka plików równocześnie (oczywiście wszystkie opcje po wcześniejszej opłacie za konto Premium 6.99Euro/miesiąc).

Jeśli chcemy wyjść z domu na parę godzin, a jednocześnie pobierać pliki z rapidshare i po ściągnięciu nie marnować prądu mamy opcję zamykania systemu. Klikamy Dodatki>> Menadżer dodatków, wciskamy w puste pole obok nazwy Zamykanie systemu, jeśli jeszcze nie jest „zaptaszkowane”. Kiedy włączymy opcję klikamy ponownie Dodatki>>Zamykanie systemu i klikamy zamykanie systemu po ukończonym pobieraniu.

Program JDownloader znacznie ułatwia pobieranie z rapidshare, ponieważ ma on wiele przydatnych funkcji, posiada ciekawy interfejs  w języku polskim, jest całkowicie darmowy i cały czas aktualizowany.

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone.