Niemieckie Allegro

Chociaż ceny rozmaitych przedmiotów, które można kupić przez Internet raczej są porównywalne ze średnimi w Europie, wielu użytkowników zastanawia się nad zakupami na aukcjach internetowych w sąsiednich krajach, takich jak Niemcy. W tym artykule przyjrzymy się ofercie jaką daje nam „Niemieckie Allegro”.

Głównym miejscem aukcji internetowych u naszych zachodnich sąsiadów, w zasadzie odpowiadającym naszemu allegro jest portal www.ebay.de . Z racji że portal eBay działa na całym świecie, wystarczy zarejestrować się w polskiej wersji serwisu (www.ebay.pl) aby móc korzystać z niemieckiej (i nie tylko) odmiany. Aby móc się zarejestrować, należy mieć ukończone 18 lat.

Z racji że interfejs jest identyczny jak w polskiej wersji, poruszanie się po portalu jest stosunkowo łatwe nawet dla osób które nie znają dobrze języka niemieckiego. Wystarczy zaobserwować jak działa polski eBay i postępować analogicznie na ebay.de

Portal eBay ma charakter globalny, więc większość sprzedawców umożliwia wysyłkę przedmiotu do Polski i w inne odległe rejony globu ;-)

Jednak będąc ścisłym, należy wspomnieć o tym że stricte niemieckie allegro to portal www.ricardo24.de. Operatorem owego portalu jest firma QXL, ta sama która zarządza serwisem allegro.pl. Jednak niemieckie allegro nie działa na takiej samej zasadzie jak polskie. Jest to serwis, który umożliwia łatwe wyszukiwanie produktów w niemieckich sklepach internetowych i szybkie  porównanie ich cen. Dlatego więc nie trzeba się rejestrować w tym portalu.

Dla zainteresowanych, firma QXL prowadzi serwisy również w Szwajcarii i Austrii. Austriacką wersją allegro jest portal www.ricardo.at. W przeciwieństwie do niemieckiej odmiany Ricardo, austriacka jest już pełnoprawnym portalem aukcyjnym. Aby móc licytować i kupować, konieczna jest rejestracja.

Analogicznie sytuacja wygląda w szwajcarskiej wersji – www.ricardo.ch.

 

Chociaż zagraniczne odpowiedniki allegro nie oferują w zasadzie niczego więcej niż największy polski portal aukcyjny, zainteresowanie ich ofertą wśród rodzimych internautów jest spore. Jeśli zdecydujemy się na zakupy w zachodnich serwisach, poza podstawowymi zasadami bezpiecznego kupowania w sieci należy pamiętać o tym, że koszty wysyłki przedmiotu będą znacznie wyższe, a czas oczekiwania na samą dostawę przedmiotu zazwyczaj dłuższy niż w Polsce. Z tej racji należy się dobrze zastanowić, czy kupno przedmiotu w niemieckim allegro na pewno nam się opłaca.

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone.