Menelgame

Czasy, kiedy młodzież spędzała popołudnia na różnorakich zajęciach poza domem bezpowrotnie minęły. Teraz nastolatkowie większość czasu spędzają przed komputerem, najczęściej grając. Przez to gry przeglądarkowe stały się bardzo popularne. Nie trzeba mieć dobrego sprzętu, żeby uruchomić Menelgame, Bitefight czy Ogame. Wystarczy posiadać łącze internetowe i sporo czasu.

Zupełnie niedawno powstała gra o nazwie Menelgame. Jest to polska wersja niemieckiej gry Pennergame. W Polsce wystartowała niedawno, zaś w Niemczech jest jedną z najbardziej znanych gier przeglądarkowych. Popularnością w tym kraju przewyższa nawet World of Warcraft.

W Menelgame akcja rozpoczyna się w Warszawie. Mamy za zadanie zmienić się z bezdomnego na milionera mieszkającego w pałacu.

Jak rozpocząć swoją przygodę? Sposób jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę menelgame.pl wpisać nazwę swojego menela, email, hasło, podać datę urodzenia oraz zaakceptować zasady i reguły gry. Klikamy „Stwórz teraz menela za darmo!”. Pojawi nam się tekst po niemiecku, który oznacza, że na mailu mamy link do aktywacji konta. Wchodzimy na swojego emaila i wybieramy wiadomość od menelgame.pl. Pojawi nam się krótki opis o początkach w naszej grze i klikamy w „Stwórz teraz swojego Menela!”, aby aktywować konto. Nasze menel zostanie aktywowany i aby się zalogować musimy wpisać podaną poprzednia nazwę menela i hasło. Po zalogowaniu pojawią się wszystkie informację o naszym menelu (ilość pieniędzy, miejsce w rankingu, stan majątkowy, oraz link do zbierania datków). Możemy także zapraszać znajomych do gry podając ich email w okienku „Zaproś znajomych do Menelgame” i klikając wyślij zaproszenie. Można także zmienić ustawienia swojego profilu klikając w „zmień ustawienia / edytuj profil”. Podajemy tam swoje imię i nazwisko, wiek, płeć, miejsce zamieszkania i swój krótki opis. Możemy ustawić swój awatar, sygnaturę, imię swojego zwierzaka oraz opis, złożyć podanie o urlop, zmienić hasło oraz usunąć swoje konto.

Podstawą gry menelgame są pieniądze. Można je zdobyć podając ludziom link do zbierania datków, który mamy w pozycji Kubek. Na początek dostajemy 10zł. Swoje pieniądze można pomnażać walcząc swoim zwierzakiem (Karaluchem) klikając walki zwierzaków. Klikając Akcja można wybrać zbieranie puszek co przynosi nam 15 groszy za każdą puszkę. Jest i możliwość popełnienia jakiegoś drobnego przestępstwa, które wiąże się z zarobkiem. Można także zdobyć nowe umiejętności klikając w kształcenie. Nasze umiejętności to atak (obrona, zręczność), edukacja (mowa, poziom edukacji) i zdolności (muzyka, kontakty towarzyskie, koncentracja oraz kieszonkowiec).

W późniejszym czasie możesz założyć swoją bandę i walczyć z innymi, kupić miejsce na placu do żebrania, broń, instrument oraz mieszkanie. Na mieście można kupić napoje (supermarket), zwierzątka (sklep zoologiczny), broń (sklep z bronią), instrumenty (sklep muzyczny) przydatny ekwipunek (osprzęt) ubezpieczenie zdrowotne (lekarstwa). Można także zakupić rzeczy do higieny (pralnia) oraz zagrać w grę hazardową. W Inwentarzu sprawdzimy ilość jedzenia i picia, zobaczymy nasze instrumenty oraz broń i puszki oraz rupiecie, które gdzieś znaleźliśmy.

Chcąc się wylogować z gry klikamy przycisk logout.

Po udanych decyzjach pniemy się w górę w rankingu i możemy się chwalić naszym kolegom o swoich sukcesach w menelgame.

Tagi: ,

Komentarze są wyłączone.