Lista proxy

Jak powszechnie wiadomo (chociaż nie do każdego ten fakt do końca dociera), w Internecie nie jesteśmy anonimowi. Znając adres IP naszego komputera, nie będzie większych trudności z namierzeniem nas samych ;) Pomimo tego, nieco anonimowości w sieci mogą nam umożliwić serwery proxy. Są one przydatne nie tylko wtedy, gdy chcemy pozostać anonimowi, ale też w sytuacjach w których mamy pewne ograniczenia w dostępie do zasobów Internetu, założone np. przez administratora sieci. W tym artykule dowiemy się, gdzie szukać darmowych proxy.

Przykładowa lista proxy znajduje się pod adresem www.stayinvisible.com . Aby ją wyświetlić, klikamy w menu po lewej stronie „Proxy list”. Na stronie znajduje się również lista stron, za pomocą których możemy wyświetlać inne adresy, pozostając anonimowych, są to tak zwane Web Proxy.

Całkiem znaczna lista proxy znajduje się również pod adresem www.prx.centrump2p.com. Znajdziemy tutaj serwery proxy posegregowane według szybkości i kraju.

Również pokaźna lista wspomnianych wcześniej Web Proxy znajduje się pod tym adresem.

Jak więc widać w Internecie można znaleźć sporo informacji dotyczących darmowych proxy. Umożliwią one nam anonimowość, ale trzeba też pamiętać o drugiej stronie medalu – przeglądanie zasobów Internetu za pomocą proxy jest zwykle wolniejsze niż w normalny sposób, a i też wybranie optymalnie działającego proxy z listy może zająć nam nieco czasu.

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone.