Jak odzyskać archiwum GG?

Spora część użytkowników najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego, czyli Gadu-Gadu niestety nie przywiązuje zbyt wielkiej wagi do danych, które w tym programie pozostają. Z tego powodu częste są sytuacje, w których tracone są listy kontaktów i archiwum rozmów. Co zrobić w sytuacji, gdy w archiwum GG znajdowały się ważne informację, a my np. korzystamy z komunikatora na innym komputerze i chcemy mieć do nich dostęp? Jak odzyskać archiwum GG?

Należy zacząć od ustalenia wersji GG, której archiwum chcemy odzyskać. Dla starszych wersji (do 7.x, przed premierą Nowego GG) archiwum znajdowało się zawsze w pliku archives.dat. Folder znajduje się w X:/Documents and Settings/nazwa użytkownika/Gadu-Gadu/nazwa profilu GG, gdzie X to litera partycji systemowej. Posiadanie tego pliku jest konieczne aby odzyskać archiwum. Jeżeli utraciliśmy go w wyniku np. sformatowania partycji z systemem,  możemy liczyć w zasadzie tylko na programy do odzyskiwania plików, ale realna szansa na programowe odzyskanie  pliku w nienaruszonym stanie jest niewielka. Jeżeli jednak posiadamy ten plik, odzyskanie archiwum powinno odbyć się bezproblemowo. Należy wykonać je w następujący sposób:

A)     Gadu-Gadu w wersji do 7.x:

Wystarczy po prostu skopiować plik archives.dat z poprzedniej instalacji programu do folderu w X:/Documents and Settings/nazwa użytkownika/Gadu-Gadu/nazwa profilu GG na komputer i system operacyjny pod którym używamy nowej instalacji GG. Jeżeli nastąpi pytanie czy zgadzamy się na podmianę pliku, klikamy „Tak”.

B)      NoweGG (wersje 8.x):

W programie wybieramy kolejno:

Gadu-Gadu -> Ustawienia -> Archiwum -> Import archiwum Gadu.Gadu 7.x -> Importuj -> wskazujemy miejsce na dysku w którym znajduje się plik archives.dat z archiwum które chcemy odzyskać . Potwierdzamy i po kilku chwilach nasze archiwum zostanie zaimportowane do programu.

W przypadku gdy posiadaliśmy NoweGG i z niego chcemy odzyskać archiwum, wchodzimy do folderu na poprzedniej instalacji systemu/starym komputerze:

Windows 2000/XP:
X:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Nowe Gadu-Gadu\, (gdzie X to litera partycji systemowej)
Windows Vista/7:
X:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Nowe Gadu-Gadu

I stamtąd kopiujemy folder, którego nazwą będzie nasz nr GG. Folder ten wklejamy do lokalizacji analogicznej do podanych powyżej – na nowej instalacji systemu/innym komputerze.

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone.