Darmowy test IQ

Zapewne wszystkim znana polska „wokalistka” Dorota Rabczewska legitymuje się bardzo wysokim ilorazem inteligencji wynoszącym 156. Taki wynik daje jej prawo członkostwa w Mensie, stowarzyszeniu zrzeszającym wybitnie inteligentnych ludzi. A czy Ty możesz się ubiegać o członkostwo w tym elitarnym klubie? Swoje IQ możesz sprawdzić w Internecie za pomocą wielu różnych testów – spora ich część jest płatna. Jednak w sieci można znaleźć też darmowe testy IQ i w tym artykule przyjrzymy się właśnie nim.

Jednym z nich jest test IQ na stronie msstudio.com.pl. Składa się on z 81 pytań z różnych kategorii dotyczących logicznego myślenia. Czas na rozwiązanie testu nie został określony.

Po odpowiedzeniu na wszystkie pytania, należy wskazać przedział wiekowy do jego należymy i po chwili ujrzymy swój wynik IQ.

UWAGA: Sporadycznie zdarzy się, że strona źle zlicza punkty za odpowiedzi –  info dla tych którym ich wynik wydaje się być zbyt niski ;-)

Kolejną stroną oferującą darmowy test IQ jest www.iqtest.dk. Strona ta jest w 4 językach – Angielskim, Hiszpańskim, Duńskim i Niemieckim, ale dla nie znających żadnego z tych języków i tak nie będzie to stanowić problemu, bo test w całości składa się z obrazków. Składa się on z 39 pytań, kolejno coraz trudniejszych. Czas na rozwiązanie to 40 minut.

Darmowe testy IQ można znaleźć także na stronach portalu gazeta.pl. Swój iloraz inteligencji możemy sprawdzić za pomocą Megatestu na Inteligencję przygotowanego przez Mensę. Jest to test ogólny składający się z 65 pytań. Pytania są podzielone na kilka bloków sprawdzających rozumowanie werbalne, logiczne, liczbowe, techniczne, badają także zdolność zapamiętywania. Przyda się też ogólna wiedza o świecie. Czas na rozwiązanie nie został określony.

IQ możemy sprawdzić także rozwiązując Narodowy Test Inteligencji z 2003 roku. Test został przygotowany przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Składa się z 65 pytań, obok każdego z nich jest podany czas na udzielenie odpowiedzi.

W podobny sposób sprawdzimy się rozwiązując Narodowy Test Inteligencji z 2004 roku. Test składa się z 65 pytań. Są w nim zadania różnych typów – dotyczące logiki, spostrzegania, myślenia, pamięci wzrokowej oraz puzzle. Przy każdym pytaniu podany jest czas na udzielenie odpowiedzi.

Podobnych testów w sieci można znaleźć więcej, wyżej wymienione są tylko przykładowymi testami IQ. Należy się jednak zastanowić nad wiarygodnością takich testów, albowiem test testowi nierówny i rozwiązując kilka różnych testów można uzyskać całkiem nieporównywalne wyniki. Wynika z tego, że darmowe testy IQ które możemy znaleźć w sieci nie są do końca miarodajne. Nie mniej jednak sprawdzenie swojego IQ i porównanie do znajomych może być niezłą zabawą i okazją do wykazania się.

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone.