Darmowa bramka play

SMSy, czyli krótkie wiadomości tekstowe, to usługa którą sieci GSM oferują niemal… od zawsze ;) Pomimo coraz większych możliwości jakie stwarzają nam telefony komórkowe, wysyłanie SMSów wciąż jest jednym z najczęstszych zadań wykonywanych na „komórce”. Jednak SMSy wysyłać można nie tylko za pomocą telefonu GSM – można wysyłać je również przez Internet, za pomocą bramek SMS. Tych w polskim Internecie jest wiele, ale pomimo tego trudno znaleźć taką, która umożliwia bezpłatne wysyłanie SMSów do sieci PLAY. Zatem czy jest to możliwe i czy istnieje darmowa bramka play? Dowiemy się w tym artykule.

Wiele osób twierdzi, że działająca darmowa bramka play funkcjonuje pod adresem www.bramka.votel.pl. Niestety, smsy wysyłane z niej na ogół nie dochodzą do sieci play, pomimo komunikatu informującego że wiadomość została wysłana.

Kolejną bramką która teoretycznie umożliwia wysyłanie sms’ów do sieci play jest bramka na stronie www.sms.pc.pl. Teoretycznie, bo w praktyce niemal zawsze wysłanie wiadomości nie powiedzie się, z powodu „chwilowego” wyczerpania się limitu na wiadomości do sieci play.

Bramka SMS znajduje się również na stronie tego operatora – www.playmobile.pl. Działa ona w 100%. Problem jednak w tym, że wcale nie jest ona darmowa, bo jest ona dostępna tylko dla zarejestrowanych abonentów i wysłanie z niej sms’a powoduje naliczenie opłaty w taki sam sposób, jakbyśmy wysłali sms’a z telefonu.

Pomimo wszystko, w polskiej sieci znajduje się działająca darmowa bramka play. Znajdziemy ją pod adresem www.bramka-sms.com.pl. Aby wysłać sms’a, należy najpierw zarejestrować się na stronie, aktywować swoje konto poprzez wysłanie jednego sms’a ze swojego telefonu (koszt jak każdy inny sms). Po tym możemy już wysyłać sms’y do sieci play i innych. Niestety, w wersji całkowicie darmowej (poza aktywacyjnym sms’em) bramka umożliwia wysłanie tylko 5-10 (w zależności od naszego stażu na stronie) wiadomości dziennie. Ci którzy chcą wysyłać więcej, niestety muszą płacić…

Podsumowując, wysyłanie darmowych sms’ów z Internetu do sieci play nie należy do najwygodniejszych zadań. Jednak pomimo tego, wykupienie dostępu do nielimitowanej bramki sms na www.bramka-sms.com.pl przyniesie znaczne oszczędności, zwłaszcza jeżeli wysyłamy dużo sms’ów.

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone.