Bluetooth peripheral device i sterowniki

Bluetooth peripheral device – co zrobić gdy w menedżerze urządzeń zobaczymy takie urządzenie,  a system nęka nas komunikatami o braku zainstalowanych sterowników do owego urządzenia?

Podstawową czynnością jest instalacja dostarczonych sterowników do naszego urządzenia Bluetooth. Sterowniki powinny być dostarczone razem ze sprzętem, lub znajdować się na stronie internetowej producenta. Jeśli sterowników nie udaje się zainstalować (spotykane czasem na laptopach ASUS-a), należy przy instalacji sterownika (z poziomu menedżera urządzeń) wskazać jako jego lokalizację folder  X:\windows\system32 lub X:\windows\system32\drivers, gdzie X to litera dysku na którym znajduje się nasz system operacyjny.

Natomiast jeżeli udało się nam zainstalować oprogramowanie do urządzenia i działa ono prawidłowo, a komunikat o braku sterownika dla Bluetooth peripheral device wciąż się pojawia należy spróbować rozwiązać problem w sposób następujący:

Wchodzimy w Panel sterowania , następnie wybieramy aplet „Urządzenia Bluetooth” i usuwamy sprzęt, który jest przyczyną problemu. Po wykonaniu tej czynności nierozpoznane bluetooth peripheral device w aplecie menadżer urządzeń powinny zniknąć. Następnie komunikujemy się z urządzeniem poprzez właściwą dla niego aplikację (tą dostarczoną przez producenta i zainstalowaną przez nas wcześniej), tylko wówczas zostaną zainstalowane właściwie sterowniki bluetooth i peripheral device nie powinno już nas więcej nękać. Zainstalowane urządzenie pojawi się w aplecie „Urządzenia Bluetooth” automatycznie.

Kolejną możliwością usunięcia uciążliwego komunikatu jest instalacja sterowników i oprogramowania bluetooth dostarczonych przez firmę Toshiba. Pomimo że są one przeznaczone dla laptopów właśnie tej firmy, często działają one także na laptopach innych producentów i ich instalacja rozwiązuje problem komunikatu bluetooth peripheral device.

Problem powyższego komunikatu często rozwiązuje również instalacja uniwersalnego oprogramowania BlueSoil. Należy je pobrać w dziale „Download” ze strony www.bluesoleil.com (konieczna bezpłatna rejestracja na stronie).

Komunikat dotyczący bluetooth peripheral device może też zniknąć po instalacji poprawki dla systemu Windows Vista – http://support.microsoft.com/kb/941649

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone.